Zaposleni Službe vodovod VIK-a Danilovgrad juče u popodnevnim časovima pustili su u rad novu pumpu na vodoizvorištu „Brajovića jama“.
Izvršna direktorka, Jovana Ružić, istakla je da nova pumpa koja je juče ugrađena ima snagu 45 kW i jača je od stare čija snaga je iznosila 37 kW. Ugradnja nove snažnije pumpe, po njenim riječima, ima za cilj poboljšanje vodosnabdijevanja područja koje gravitira izvorišti „Brajovića jama“.
Podsjećamo da je prije nepunih mjesec dana nova pumpa ugrađena i na vodoizvorištu „Viš“. Na ovaj nači realizuje se jedan od planiranih ciljeva Društva – poboljšanje tehničkih kapaciteta za unapređenje vodosnabdijevanja na teritoriji naše Opštine.
13.10.2025.
U toku je realizacija projekta izgradnje vodovodne mreže u naselju Grbe. Projekat obuhvata izgradnju 1.300 metara nove PEVG DN 75 mm mreže, 10 vodovodnih šahti i polaganje kanalica kroz trup put
https://vikdanilovgrad.qqriq.me/posts/ 261
07.10.2025.
Obavještavaju se potrošači koji se snabdijevaju sa jame Žarića (naselja Martinici, Gradinska, Ciglana, Burum do mosta, Pržine, Lakat, Lije i dio Pričelja)
da će u srij
https://vikdanilovgrad.qqriq.me/posts/ 260
03.09.2025.
Obavještavaju se potrošači iz naselja Kula Lakića da će zbog otklanjanja kvara na glavnom cjevovodu doći do kratkotrajnog prekida vodosnabdijevanja,danas,03.09.2025.u terminu od 10-14h.
https://vikdanilovgrad.qqriq.me/posts/ 259
Ul. Jefta - Čaja Šćepanovića b.b. Danilovgrad